Imadła narciarskie

Napisany przez

 Imadło narciarskie jest podstawowym narzędziem podczas serwisowania nart zjazdowych, umożliwia pewne i stabilne zamocowanie narty. Dobre imadło to takie, które charakteryzuje się tym, że nartę możemy zamocować na co najmniej  dwa sposoby:

  • poziomo
  • pionowo lub pod kątem 60′

ale są imadła, które umożliwiają zamocowanie narty na trzy sposoby:

  • poziomo
  • pionowo
  • pod kątem 60′

Niemiecka firma Kunzmann posiada w swojej ofercie kilka modeli różniących się między sobą sposobami mocowania i stabilizowania narty:

Imadło narciarskie EASY FIX (3406) to podstawowy model imadła tej firmy umożliwiające zamocowanie narty poziomo i pod kątem 60′, a po dokupieniu specjalnych uchwytów również pionowo, narta jest stabilizowana za pomocą specjalnych gum. Bardzo dobry stosunek jakość/cena. W przyszłości imadło EASY FIX można rozbudować do modelu PROFI.

imadło narciarskie Easy Fix Kunzmann

Imadło narciarskie PROFI QUICK (3426), które umożliwia mocowanie narty poziomo i pod kątem 60′, narta jest stabilizowana za pomocą specjalnego uchwytu z linką.

imadło narciarskie Profi Quick Kunzmann

Imadło PROFI QUICK występuje również z uchwytem pionowym czyli dodatkowo umożliwia mocowanie narty w pionie pod kątem 90′ model 3426.

Imadło narciarskie PROFI (3400) jest to najwyższy model imadeł niemieckiej firmy KUNZMANN umożliwiające mocowanie narty poziomo i pod kątem 60′. Bardzo dobrym rozwiązaniem w tym modelu jest mocowanie narty w strefie środkowej za pomocą specjalnego "buta", który wpinany jest w wiązanie narty (dokładnie tak samo jak but narciarski) dzięki regulacji dopasujemy go do każdego wiązania i narty. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest blokada ski-stopów w pozycji umożliwiającej prace serwisowe.

imadło do nart Profi Kunzmann

Jak w poprzednich modelach imadło PROFI występuje również w wersji z uchwytem pionowym 3402.

Każdy z modeli imadeł Kunzmanna jest zbudowany na tej samej podstawie wykonanej z twardego tworzywa sztucznego i mocowane za pomocą specjalnych ścisków stolarskich co ma oczywiście swoje plusy i minusy. Model Profi tego imadła narciarskiego został przeze mnie kiedyś przetestowany, recenzję z testu możecie przeczytać na moim blogu pod tym adresem:

http://www.nartyserwis.pl/imadlo-narciarskie-profi-kunzmann-czyli-solidne-niemieckie-wykonanie

W swojej ofercie Kunzmann posiada jeszcze zapożyczone modele imadeł narciarskich (zostały wykonane przez włoską firmę SKI MAN).

Model Alpine/Nordic (3412) to imadło dwuelementowe (dwa punkty podparcia) i dwupozycyjne (dwie pozycje: pozioma i pionowa).

imadło Alpin Nordic KUNZMANN

Imadło Alpin Special (3416) to imadło narciarskie składające się z trzech elementów (trzy punkty podparcia), dwupozycyjne (mocowanie poziome, mocowanie pionowe).

imadło Alpin Special KUNZMANN

Imadło narciarskie Alpin Pro (3418) to największy model imadła, dwupozycyjne (mocowanie poziome i pionowe narty) i trzyelementowe (trzy punkty podparcia narty).

imadło narciarskie Alpin Pro KUNZMANN

Komentarz zamknięty.